Przewaga specjalistycznego czyściwa z włókniny

Dlaczego włókninowe czyściwa przemysłowe/specjalistyczne są lepszym rozwiązaniem niż czyściwa bawełniane i szmaty z recyklingu na wagę.

Dzięki technologii włókninowej czyściwa można zaprojektować tak, aby nabrały szeregu cech, którym inne materiały po prostu nie mogą się równać, w tym wysoka wytrzymałość na rozdarcie i rozciąganie oraz oszczędność utylizacji.

Utylizacja zabrudzonego czyściwa

Czyściwo zanieczyszczone olejem, smarem, farbą drukarską to odpad niebezpieczny i należy je odpowiednio utylizować.

Im większy ciężar używanego czyściwa tym większa ilość wykazanego odpadu niebezpiecznego oraz wyższe koszty utylizacji lub zagospodarowania odpadów. Tona niezabrudzonego  czyściwa bawełnianego lub szmat po wykorzystaniu to 2 tony odpadu. Czyściwo włókninowe specjalistyczne potrafi zaabsorbować do 10 razy więcej substancji niż waży, co powoduje znaczne zmniejszenie wagi odpadu przeznaczonego do utylizacji. 

Zastosowanie specjalistycznego czyściwa w wybranych branżach

Specjalistyczne czyściwa to idealne rozwiązanie dla branży poligraficznej, motoryzacyjnej, lakierniczej, elektronicznej itd.

Różnorodność produktów Sonev sprawia, że ​​włókniny nadają się do zastosowania w niemal każdej branży. Techniczne czyściwa  z włókniny Sonev mogą korzystnie wpływać na proces produkcyjny. Należy zwrócić uwagę na to,  że kiepskie czyściwo obniża wydajności i może wpływać na jakość wytwarzanych wyrobów oraz żywotność maszyn i stosowanych w produkcji narzędzi.

 

 

 

Przewaga specjalistycznego czyściwa z włókniny nad czyściwem z recyklingu

Czyściwa z recyklingu są to głównie ścinki, fragmenty zużytej odzieży. Taki materiał dostarczany jest w workach, których zawartość rzadko kiedy jest analizowana przez dostawcę. Jest to tylko z pozoru tanie rozwiązanie.

Poza wysoką chłonnością, specjalistyczne czyściwa posiadają bardzo niską pylność, a niektóre z nich są włókninami niemal bezpyłowymi. I to jest niezwykle ważna cecha naszych produktów.

Zwykłe szmaty pozostawiają włókna tkaniny na czyszczonych powierzchniach, co jest niedopuszczalne w branży elektronicznej, lakierniczej lub podczas czyszczenia maszyn drukujących. Używając odpadów z tkanin trzeba się liczyć z tym, że fragmenty tkaniny, pył, pozostawione elementy ubrań czyli guziki, zamki mogą narazić urządzenia i czyszczone powierzchnie na poważne uszkodzenia.

Techniczne czyściwa z włókniny utylizacja

Czyściwa techniczne nasączone lub w rolce

Czyściwa Sonex firmy Sonev to produkty wielozadaniowe, specjalistyczne. Dzięki odpowiednio dobranym i skomponowanym włóknom idealnie nadają się do zastosowania w zakładach, gdzie wymagane jest zachowanie wysokiego poziomu higieny produkcji i pracy. Czyściwa firmy Sonev są bardzo mocne, idealnie wchłaniają i usuwają zabrudzenia, nie rysują czyszczonej powierzchni, a przede wszystkim skracają i ułatwiają pracę.

Wszystkie oferowane czyściwa są dostępne w rolkach, arkuszach, chusteczkach oraz nasączonych wkładach, umieszczonych w szczelnie zamkniętych wiaderkach.

Wszystkie czyściwa naszej produkcji posiadają atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny (NIZP-PZH)

Scroll to Top
× Jak możemy Ci pomóc?