Specjalistyczne czyściwo do polerowania i odtłuszczania

Idealne czyściwo do usuwania smaru, oleju i innych zabrudzeń. Specjalistyczne czyściwa dla branży lakierniczej, warsztatów blacharsko-lakierniczych oraz samochodowych.

Niezależnie od tego, czy prowadzisz warsztat blacharski, czy pracujesz w branży automotive, z pewnością wiesz, jak ważne jest, aby powierzchnia przeznaczona do malowania była czysta. Dobre odtłuszczenie powierzchni jest niezbędne, aby móc wykonać dobrą robotę malarską. Bardzo ważne jest, aby element był czysty i suchy. Z tego powodu konieczne jest użycie odtłuszczacza przed malowaniem jakiejkolwiek części lub powierzchni.

Odpowiednie czyściwo do usuwania smarów, tłuszczy i innych zabrudzeń

Znalezienie odpowiednich rozpuszczalników do czyszczenia metali, części maszyn oraz na innych powierzchniach metalowych jest bardzo ważne z wielu powodów. Przede wszystkim warto stosować rozpuszczalniki, które są bezpieczne w użyciu i skutecznie czyszczą sprzęt, zapobiegając uszkodzeniom. Równie ważne jest upewnienie się, że podczas czyszczenia określonego rodzaju metalu, takiego jak stal, aluminium, elementy ocynkowane oraz tworzywa sztucznego, nie używasz rozpuszczalnika, który spowoduje uszkodzenie powierzchni metalu. Innym ważnym czynnikiem przy zakupie rozpuszczalników do czyszczenia metali jest znalezienie dostawcy, który oferuje różnorodne wysokiej jakości rozpuszczalniki i środki czyszczące, a także informacje niezbędne do ich bezpiecznego stosowania. Niezależnie od tego, czy szukasz rozpuszczalników do czyszczenia i odtłuszczania dużych maszyn przemysłowych, czy mniejszych elementów, jakość jest kluczowa i dokładnie to otrzymasz, kupując czyściwa do czyszczenia metali firmy Sonev z certyfikatem:

  • PEFC + FSC - Normy mówiące o szeroko pojętej ochronie lasów i odpowiedzialnego wykorzystywania ich zasobów;
  • ISEGA - Norma, która dopuszcza produkt do kontaktu z żywnością przyznawana przez niemiecki instytut BIR;
  • Confidence in textiles - Tekstylia przebadane pod kątem szkodliwych substancji

Aby odpowiednio przygotować nowe powierzchnie metalowe, przede wszystkim należy usunąć resztki zaschniętych osadów i tłuszczów. Na tym etapie idealnie sprawdza się alkohol izopropylowy, który jest głównym składnikiem produktu DEGREASER IPA. DEGREASER IPA przydaje się również w przypadku malowanych powierzchni w dobrym stanie, które wystarczy przetrzeć czystą szmatką, nasączoną alkoholem. Produkt  poradzi sobie również z usuwaniem uporczywych zabrudzeń. bardzo dobrym rozwiązaniem są gotowe czyściwa w formie nasączonych ściereczek do odtłuszczania, które:

  • skuteczne i szybko odtłuszczają narzędzia i powierzchnie;
  • usuwają kurz, elementy silikonu, woski, tłuste powłoki;
  • nie pozostawiają smug na powierzchniach (szybkie odparowywanie IPA)
Scroll to Top
× Jak możemy Ci pomóc?