Dlaczego czyściwa włókninowe Sonex to najlepszy wybór?

W produkcji przemysłowej, w pomieszczeniach czystych, w środowisku o kontrolowanym zanieczyszczeniu, jednym z najbardziej użytecznych elementów wyposażenia są specjalistyczne czyściwa. Od przygotowania powierzchni roboczych aż po sprzątanie wszelkiego rodzaju wycieków — oczekuje się, że czyściwo będzie działać doskonale niezależnie od zadania.

Profesjonalne czyściwa to niestrzępiące się ściereczki, które zbierają, pochłaniają i usuwają zanieczyszczenia, zarówno w postaci płynnej, jak i cząstek stałych. Odporne na ścieranie, zostały zaprojektowane tak, aby były trwałe i dobrze współpracowały z popularnymi chemikaliami, takimi jak rozpuszczalniki, tłuszcze (smary, oleje) oraz jak w przypadku nasączonych ściereczek Sonex Dez, przeciwdziałały bakteriom, grzybom i wirusom.

czyściwa nasączone płynem do dezynfekcji

Czyściwa włókninowe są wykonane z włókien naturalnych i syntetycznych, zapewniają stałą wydajność i dobrą wytrzymałość. Są bardziej chłonne niż szmatki z tkaniny. Zaletą produktów włókninowych jest to, że nie są one zanieczyszczone niepożądanymi włóknami i cząstkami, a ich określony skład jest ściśle przestrzegany podczas produkcji. Ściereczki włókninowe Sonex są wykonane z różnych włókien – wiskozowych, poliestrowych, polipropylenowych oraz pulpy.

  • Włókna wiskozowe – charakteryzują się miękkością i elastycznością oraz dużym stopniem absorpcji, nie elektryzują się;
  • Włókna poliestrowe – charakteryzują się dużą wytrzymałością oraz odpornością na rozdarcie i rozciąganie, są odporne na większość rozpuszczalników organicznych i szybko schną;
  • Włókna polipropylenowe – charakteryzują się doskonałymi właściwościami chemicznymi, które sprawiają, że wykonana z nich włóknina jest odporna na większość popularnych rozpuszczalników, alkohole i tłuszcze, włókna nie elektryzują się;
  • Włókna z pulpy – charakteryzują się bardzo dużą chłonnością, włóknina wykonana z tych włókien (wzmocniona dodatkowo np. włóknami poliestrowymi) znakomicie zbiera zanieczyszczenia płynne.

Szmaty (m.in. pocięte odpady bawełniane) mają poważne wady, których klienci początkowo mogą nie dostrzegać. Ponieważ różne materiały szmaciane nigdy nie były przeznaczone do czyszczenia, ich skuteczność może się znacznie różnić w zależności od materiału. Jakość każdej beli może się znacznie różnić, może występować kombinacja grubych, cienkich lub postrzępionych materiałów. Coraz częstsze stosowanie sztucznych materiałów w produkcji tekstylnej powoduje również, że niektóre szmaty są mniej chłonne, więc do niektórych czynności  może być konieczne użycie dużej ich ilości.

Na hali produkcyjnej bele, worki szmat mogą być niewygodne do przechowywania. Niektóre pojedyncze szmaty mogą okazać się zbyt małe, aby można je było użyć. Pracownicy często tracą czas na przeszukiwanie zdezorganizowanego stosu, aby znaleźć preferowany rodzaj materiału lub rozmiar. Brudne, nieporęczne kosze na nowe i używane szmaty tworzą bałagan i chaos – poważne ryzyko potknięcia się w ruchliwych magazynach i fabrykach. Tworzą również wiele odpadów, które należy utylizować.

Cięte szmaty mogą wydawać się tańsze niż profesjonalne czyściwa w oparciu o początkową cenę zakupu. Jednak wiele innych czynników sprawia, że specjalistyczne czyściwa są lepszym wyborem, gdy weźmie się pod uwagę wszystkie dodatkowe koszty — w tym czas pracowników, zwiększone ilości używanych rozpuszczalników oraz koszty utylizacji, które ze względu na większą wagę i objętość szmat są znacznie wyższe.

Przewaga ściereczek Sonex nad szmatami

Ściereczki czyszczące przeznaczone do użytku przemysłowego oferują szereg korzyści w porównaniu ze szmatami. 

W ocenie skuteczności czyściwa przemysłowe są znakomite. Czyściwa Sonex są zaprojektowane z myślą o maksymalnej wytrzymałości i chłonności podczas czyszczenia. Ich stały skład, rozmiar i jakość oznaczają, że za każdym razem oferują taką samą wydajność.
Dodatkowo Czyściwa Sonex, uznane zostały za niskopylące (niskopyłowe) i w wynikach badań uzyskały najniższy z możliwych wyników dotyczących pylenia, co bywa niezwykle ważne dla niektórych odbiorców w branży przemysłowej.

Scroll to Top
× Jak możemy Ci pomóc?