Czyściwa z wiskozy, poliestru, polipropylenu i celulozy

Szeroka oferta czyściw pozwala na dobranie, testowanie i zakup odpowiednio produktu. Można to zrobić kierując się wymogami danej branży, w której stosowane ma być czyściwo (np. branża motoryzacyjna, lakiernicza czy poligraficzna), ekonomią stosowania czyściw, indywidualnymi preferencjami użytkowników czy w końcu dokonać wyboru ze względu na skład danego czyściwa.

Czyściwa zawierające w składzie wiskozę i poliester
(czyściwa wiskozowo-poliestrowe)

Są to czyściwa o bardzo szerokim zastosowaniu, często nazywane wielozadaniowymi, multizadaniowymi lub ogólnego zastosowania.

Włókna wiskozowe nadają czyściwu miękkości i elastyczności, a przy tym są bardzo chłonne. Włókna poliestrowe zwiększają wytrzymałość czyściwa wielozadaniowego. Czyściwa wiskozowo-poliestrowe charakteryzują się odpornością na rozdarcie, są bardzo efektywne w użyciu i mają bardzo szerokie zastosowanie. Są odporne na większość rozpuszczalników organicznych, można je stosować z detergentami i bardzo szybko schną.

Czyściwa wiskozowo-poliestrowe sprawdzą się do czyszczenia różnych powierzchni, do wycierania, zbierania zanieczyszczeń, czyszczenia maszyn i narzędzi, osuszania powierzchni i polerowania, sprawdzą się do wstępnego przygotowania powierzchni pod dalsze prace i procesy produkcyjne.

Czyściwa zawierające w składzie woodpulp i poliester/polietylen/polipropylen

Są to czyściwa określane jako czyściwa specjalistyczne.

Włókna woodpulp (pulpa drzewna) to naturalny składnik wykorzystywany do produkcji papieru ale też innych produktów takich jak włóknina. Zastosowanie hydrofilowych włókien woodpulp sprawia, że włóknina staje się bardzo chłonna. Dodatek włókien poliestrowych/polietylenowych/polipropylenowych zwiększa wytrzymałość czyściwa specjalistycznego i pozwala na użycie czyściw specjalistycznych z wodą, ale też z różnymi detergentami lub rozpuszczalnikami.

Czyściwa zawierające w składzie woodpulp i i poliester/polietylen/polipropylen, często określane przez producentów jako celulozowo-poliestrowe, sprawdzą się do usuwania różnego rodzaju zanieczyszczeń płynnych, do osuszania i dosuszania powierzchni czy wycierania i czyszczenia rąk. Zastosowanie włókien poliestrowych/polietylenowych/polipropylenowych pozwala na usuwanie szczególnie uciążliwych zabrudzeń olejowych, smarów, farb, płynów eksploatacyjnych. Dodatkowym atutem czyściw specjalistycznych, jest często spełnienie przez nie wymogu niepylności/bezpyłowości.

Czyściwa zawierające w składzie 100 % polipropylenu

Są to czyściwa o bardzo wysokim stopniu wyspecjalizowania.

100% włókien polipropylenowych w składzie produktu sprawia, że czyściwo jest bezpyłowe i nie pozostawia włókien ani innych cząstek na czyszczonej powierzchni.

Czyściwo polipropylenowe będzie idealne do pracy z trudnymi zabrudzeniami spowodowanymi przez uciążliwe smary czy oleje, ponieważ doskonale współpracuje z rozpuszczalnikami, rozcieńczalnikami, sprawdzi się również do polerowania gładkich powierzchni szklanych czy ze stali nierdzewnej.

Czyściwa celulozowe, wiskozowe, celulozowo-wiskozowe

To grupa czyściw biodegradowalnych. Zastosowanie włókien naturalnych (pochodzenia naturalnego) sprawia, że czyściwo podlega naturalnym procesom biodegradacji, odpowiednio do zastosowanego włókna. Czyściwa biodegradowalne nie powodują zagrożeń dla środowiska naturalnego oraz pomagają ograniczyć ilość odpadów w środowisku.

Czyściwa biodegradowalne znajdują swoje zastosowanie w gastronomii, branży HoReCa, zakładach opieki zdrowotnej oraz w zakładach przetwórstwa, w których reżim technologiczny wymaga zastosowania materiałów BIO podczas różnego rodzaju produkcji czy rozbioru.

Scroll to Top
× Jak możemy Ci pomóc?